چه خبردانستنی هاطب سنتی

درمان وزوز گوش در طب سنتی

درمان وزوز گوش با روش های طب سنتی بسیار راحت است. وزوز گوش یک بیماری نیست، بلکه یک علامتی از انواع بیماری ها است.

لینک کوتاه این مطلب:
https://atargram.ir/?p=3676

 

وزوز گوش چرا اتفاق می افتد و چگونه درمان می‌شود؟‌ روش درمان وزوز گوش با راهکارهای طب سنتی بسیار راحت است. وزوز گوش یک بیماری نیست، بلکه یک علامتی از انواع بیماری هایی مانند آسیب شنوایی، کاهش شنوائی در سالمندان، عوارض بعضی از داروها یا سیستم گردش خون است. این بیماری می‌تواند یک نشانه هشدار دهنده برای بیماری های غیرطبیعی باشد و همچنین می‌تواند نیز یک پدیده طبیعی باشد.

وزوز گوش وقتی اتفاق می‌افتد که یک صدایی مثل سوت زدن یا باد روی هر دو گوش تاثیر می‌گذارد. همچنین این مشکل می‌تواند به طور همیشگی ادامه پیدا کند یا طی زمان های مختلف باشد. افراد این مشکل را بیشتر طی شب یا لحظات آرام احساس می‌کنند و ممکن است با بعضی علامت ها همراه باشد مثل کاهش شنوایی، سرگیجه یا سر درد. در ادامه با عطار گرام سایت مرجع طب سنتی همراه باشید تا با روش های درمان وزوز گوش با طب سنتی آشنا شوید.

 

روش درمان وزوز گوش در طب سنتی

 

خمیازه کشیدن

یکی از موثرترین روش های درمان وزوز گوش خمیازه است. بعضی مواقع که خمیازه و بلعیدن کار نمی‌کند و اثری ندارد می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

جهت ارتباط با مشاوران عطارگرام کلیک کنید...

سوراخ بینی خود را ببندید، نفس خود را حفظ کنید.

هوا را به داخل دهان خود ببرید.

از گلو و عضلات گونه استفاده کنید تا هوا را به پشت بینی ببرید، به طوری که می‌خواهید دو انگشت را که روی بینی قرار دارند فشار دهید.

هنگام انجام این روش نباید بیش از حد قوی ضربه بزنید، بلکه فقط دمیدن و ضربه زدن به هوا.

 

گیاه جینگو بیلوبا

استفاده از این گیاه برای درمان وزوز گوش یک روش بسیار ساده است. عصاره این گیاه را می‌توان از داروخانه تهیه کرد. توجه کنید که شما نباید این دارو را برای کودکان استفاده کنید.

 

آدامس جویدن

یکی از درمان‌های طبیعی برای گوش و حلق و بینی آدامس می‌باشد که می‌توان این را در هر خانه یا جای دیگر پیدا کرد. زمانی که شما آدامس می‌جوید به عضلات دهلیز کمک می‌کنید که این وزوزگوش ظاهر نشود.

 

درمان وزوز گوش با زنجبیل

برای استفاده از زنجبیل باید آن را به غذا اضافه کنید تا با استفاده از عطر و بوی آن به جلوگیری یا درمان وزوز گوش کمک کنید. همچنین شما می‌توانید بعضی تکه‌های زنجبیل تازه را بجوید. این کار به کاهش فشار گوش کم می‌کند. و موجب کاهش صدای وز گوش می‌شود.

 

سرکه سیب

طب سنتی توصیه می‌کند یک قاشق چای خوری سرکه سیب را با 1 قاشق چای خوری عسل و 1 فنجان آب گرم مخلوط کنید. بهتر است از زنجبیل رنده استفاده کنید.

این مخلوط را تا زمانی که خنک نشده بنوشید. این درمان را 3 بار روزانه انجام دهید.

 

درمان وزوز گوش با آناناس

استفاده از آناناس برای درمان وزوز تاثیر بسیاری دارد. کارهایی که باید انجام دهید این است که یا آناناس را بخورید یا به طور منظم آب آناناس را بنوشید. لازم به ذکر است این میوه یکی از بهترین داروهای خانگی برای این عارضه است.

 

سیر

سیر را باید به عنوان ادویه از آن استفاده کرد. افزودن سیر به وعده های روزانه نه تنها به بهبود طعم غذا کمک می‌کند بلکه برای درمان وز گوش دَر طب سنتی مفید می‌باشد.

 

کدو تنبل

طب سنتی استفاده از کدو تنبل برای جلوگیری وزوز گوش موثر می‌داند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که به طور منظم از کدو تنبل برای وعده های غذایی خود مانند سالاد یا سوپ استفاده کنید. بعد از سپری کردن یک دوره مداوم از این روش نتایج بسیار خوبی دستگیر شما می‌شود.

 

درمـان وزوز گـوش


 
کانال مشاوره طب سنتی و تغذیه:
مشاوره طب سنتی و تغذیه مشاوره تلگرامی

  حدیث مشورت
قبل از قرن حاضر و توسعه علوم، بشر قرن های متمادی با استفاده از گیاهان اقدام به درمان بیماری ها می نمود.
داروهای گیاهی و گیاهان دارویی اگر در مقدار مناسب و به اندازه مصرف شود؛ هیچ ضرری نخواهند داشت اما بهرحال توصیه عطارگرام به شما این است که از مصرف خودسرانه هر نوع دارویی (چه گیاهی و چه شیمیایی) خودداری کرده و حتما با افراد خبره طب سنتی یا پزشک مشورت نمایید؛ بویژه اگر درحال مصرف داروهای شیمیایی هستید، مصرف برخی داروهای گیاهی می تواند تاثیر داروها را بیشتر نماید و همچنین برخی داروهای گیاهی می توانند تاثیر داروهای شیمیایی را خنثی کنند.

نمایش بیشتر
رفع مسئولیت مهم!

نوشته های مشابه

شما هم نظر بدید...

دکمه بازگشت به بالا

Registration

Forgotten Password?

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:

مسدود کننده تبلیغات شناسایی شد

لطفا جهت حمایت از ما، مسدود کننده تبلیغات را غیر فعال کنید. هزینه های تولید محتوای وبسایت از طریق تبلیغات تامین میشود و این ضرری به شما نخواهد زد.