اخباردانستنی ها

درمان کرونا با زهر زنبور عسل

لینک کوتاه این مطلب:
https://atargram.ir/?p=1144

 

تاثیر زهر زنبور عسل در درمان بیماری کرونا و ام اس

 

ادعای تاثیر زهر زنبور عسل در درمان بیماری کرونا و ام اس تا چه حد واقعیت دارد؟؟ درمان امراض گوناگون با استفاده از سموم طبيعي از جمله زهر زنبور عسل ريشه در كهن ترين تمدنهاي بشري دارد. البته با كشف داروهاي شيميايي جديد علی الخصوص استروئيدها استفاده از زنبور درماني (Apitherapy) تا حدي كاهش يافت، ولي امروزه با بروز عوارض جانبي اين داروها و مقاومت دارويي بيماران، دانشمندان ترجیح دادند بار ديگر با استفاده از تجربيات گذشتگان با ديدي كاملا علمي به بررسي اثرات درماني زهر زنبور عسل بپردازند. در این راستا بررسي منابع مشخص كرد كه اثرات درماني زهر زنبور عسل به خاطر حضور تركيباتي از جمله پپتيدها و پروتئين هاي مختلف است.

هدف عطار گرام سلامت شماست

مليتين تركيبي پروتئيني است كه با شكستن فسفوليپيدهاي غشا باعث تجزيه سلولها مي شود. اين تركيب در تنظيم مكانيسم عصبي ماهيچه ها، كمك به درمان سرطان، درمان بيماري ام اس MS و بهبود دردهاي عصبي تاثيرات شگفت انگيزي دارد. اين مولكول به همراه ديگر مواد پپتيدي و پروتئيني موجود در زهر در درمان بيماري هايي از جمله رماتيسم ، آرتيريت (ورم مفاصل) كاهش التهاب نيز موثر بوده است. مكانيسم درمان سرطان توسط مولكول مليتين با اتصال آنتي بادي ها و شناساگرهاي سلولهاي سرطاني با اين ماده بوده كه باعث نابودي سلولهاي سرطاني مي شود. مكانيسم درمان بيماري ام اس MS توسط اين ماده نيز با تاثير بر روي سطح سيناپسي و ماهيچه هاي عصبي امكان پذير است. در موارد مشابه مليتين با تنظيم مكانيسم ماهيچه ها و با اثر بر روي عملكرد انقباض عضله به درمان بيماري كمك مي كند.

این روزها در پی همه گیری بیماری کرونا، آقای عظیم اکبرزاده خیاوی، متخصص بیوشیمی در یک برنامه تلویزیونی مدعی شدند که زهر(نیش) زنبور عسل در افزایش ایمنی بدن مقابل کرونا و درمان این بیماری موثر است:

جهت ارتباط با مشاوران عطارگرام کلیک کنید...

معجزات درمانی عسل

که خب این ادعا واکنشهایی را دربر داشته که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

– در راستای اظهارات آقای عظیم اکبرزاده خیاوی متخصص بیوشیمی بالینی در خصوص تاثیر صد درصدی زهر زنبور عسل در درمان بیماری ویروسی کرونا – کووید 19، در برنامه طبیب شبکه 3 سیما آقای غلامحسین طهماسبی رئیس انجمن علمی زنبور عسل ایران در واکنش به این ادعا اظهار کرد: «آقای اکبرزاده که در تلویزیون موضوع زهر زنبور عسل و درمان کرونا را مطرح کرده اند بایستی دلایل، شواهد و مدارک خود را ارائه دهند تا مشخص شود که این ادعا تا چه اندازه کارشناسی شده است.»

و در رابطه با خواص زهر زنبور عسل گفتند: تاثیر زهر زنبور عسل به دلیل اینکه سیستم ایمنی بدن را تحریک می‌کند بر بسیاری از بیماری‌ها مانند بیماری ام اس اثبات شده است اما در مورد درمان ویروس کرونا- کووید 19 هیچ شواهد و مستندات کارشناسی و علمی تا این لحظه گزارش نشده است.

ما شواهد بسیاری در داخل کشور داریم که با زنبور درمانی یا آپی‌تراپی روند بهبودی بیماران ام اس وجود داشته و شرایط بحرانی این بیماری را برطرف کرده‌اند، اما در مورد کرونا تحقیقاتی در این زمینه انجام نشده است و ما این مورد را نه تایید و نه تکذیب می‌کنیم.


 
کانال مشاوره طب سنتی و تغذیه:
مشاوره طب سنتی و تغذیه مشاوره تلگرامی

  حدیث مشورت
قبل از قرن حاضر و توسعه علوم، بشر قرن های متمادی با استفاده از گیاهان اقدام به درمان بیماری ها می نمود.
داروهای گیاهی و گیاهان دارویی اگر در مقدار مناسب و به اندازه مصرف شود؛ هیچ ضرری نخواهند داشت اما بهرحال توصیه عطارگرام به شما این است که از مصرف خودسرانه هر نوع دارویی (چه گیاهی و چه شیمیایی) خودداری کرده و حتما با افراد خبره طب سنتی یا پزشک مشورت نمایید؛ بویژه اگر درحال مصرف داروهای شیمیایی هستید، مصرف برخی داروهای گیاهی می تواند تاثیر داروها را بیشتر نماید و همچنین برخی داروهای گیاهی می توانند تاثیر داروهای شیمیایی را خنثی کنند.

نمایش بیشتر
رفع مسئولیت مهم!

لیلا عباسی

اینجانب فارغ التحصیل کارشناسی رشته مترجمی زبان انگلیسی و کاردانی رشته حسابداری می باشم و با توجه به علایق شخصی به امید سالم زیستن و سالم ماندن از سال 1388 مطالعات خودم را در زمینه طب سنتی آغاز کرده ام و اکنون در خدمت تمامی هموطنان عزیزم هستم تا آنها نیز سالم زندگی کنند و سالم بمانند. به امید روزی که همه مردم تن و روحی سالم داشته باشند چرا که لازمه سالم زیستن داشتن تن و روحی سالم است.

نوشته های مشابه

شما هم نظر بدید...

دکمه بازگشت به بالا

Registration

Forgotten Password?

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:

مسدود کننده تبلیغات شناسایی شد

لطفا جهت حمایت از ما، مسدود کننده تبلیغات را غیر فعال کنید. هزینه های تولید محتوای وبسایت از طریق تبلیغات تامین میشود و این ضرری به شما نخواهد زد.