دانستنی ها

لرزش دستها چطور درمان می شود؟

لینک کوتاه این مطلب:
https://atargram.ir/?p=2076

 

لرزش دستها از جمله مشکلاتی که افراد پارکینسون دارند که گاهی زندگی روزانه فرد را مختل می کند. در واقع بیماری پارکینسون یک اختلال عصبی می باشد که عوامل ژنتیکی و محیطی در آن به شدت اثر گذار می باشد.

در ادامه با عطار گرام همراه باشید زیرا انجام ورزش هایی که به کاهش علائم لرزش دستها کمک می کند را خواهیم گفت.

چه راهکارهایی برای رفع لرزش دست وجود دارد؟

استفاده از کش

برای رفع لرزش دستها ابتدا یک عدد کش پلاستیکی را به دور دستان خود ببندید و کش را محکم کنید و ببندید و این حرکت را روزانه 10 بار انجام دهید.

 

استفاده از دمبل

جزو تمرینات اثربخش برای بیماری پارکینسون می باشد. پس از استفاده از کش می توانید دست و مچ خود را با یک دمبل ورزش دهید. همچنین در نظر داشته باشید دمبل نباید سنگین باشد و برای انجام این حرکت دست و مچ خود را بر روی میز قرار دهید. این حرکت را 20 بار در روز انجام دهید.

جهت ارتباط با مشاوران عطارگرام کلیک کنید...

 

مشت کردن دست

دستان خود را محکم مشت نموده و سپس باز کنید به قدری که به بازترین حالت ممکن برسد. انجام این حرکت برای رفع لرزش دستها بسیار مفید است.

 

باز کردن دست ها

برای رفع لرزش دستها دست های خود را باز کنید و مچ دستتان را صاف نگه دارید. همچنین آرنج خود را هم صاف کنید، این حرکت را می توانید 20 بار در روز انجام دهید.

 

حرکت کششی برای انگشتها

انگشت اشاره و شست خود را به یکدیگر بچسبانید. و انگشت وسط را به آن اضافه نموده و
انگشت های خود را به سمت پایین بگیرید و سپس به سمت بالا باز کنید. و بهتر است که آرنج خود را بر روی یک میز قرار دهید و مجاز به 20 بار انجام این حرکت در روز دارید.

 

تمرین دادن مچ

دست خود را بر روی میز قرار دهید البته مچ دست باید بیرون از میز باشد. سپس مچ دست خود را به سمت پایین و بالا خم کنید، انجام این حرکت 20 بار در روز توصیه می گردد. همچنین جهت تقویت مچ خود می توانید ابتدا روی صندلی بنشینید و پشت خود را صاف کنید و دست خود را به جلو بکشید و با کمک دست دیگر انگشت ها را به سمت جلو بکشید.

 

چرخش دست به داخل

جوری که کف دست شما روبروی زمین قرار گیرد دست خود را به داخل بچرخانید. و بعد مخالفش را انجام دهید همچنین این ورزش را برای پا هم می توانید انجام دهید.

 

روش های درمان پارکینسون

 

بازوی خود را خم و راست کنید

جهت تقویت دست و شانه و بازوی خود و درمان پارکینسون  ابتدا بنشینید و پشت خود را صاف کنید و پاها را باز کنید. سپس آرنج خود را در نزدیک لگن نگه دارید و بازوی خود را از آرنج تا سر انگشتان بکشید و به آرامی نفس بکشید بعد از انجام این کار نفس خود را خالی نموده تا به حالت اولیه برگردید. این کار را می توانید روزی 10 بار انجام دهید.

 

مچ دست خود را خم کنید

اول روی یک صندلی بنشینید و پشت خود را صاف کنید و دست را به سمت جلو بکشید. با کمک دست دیگر مچ خود را به سمت پایین نگه دارید سپس انگشت و مچ خود را به سمت پایین بکشید. و با دست دیگر نگه داشته و به سمت بدن خود بکشید. بعد از انجام این حرکات به حالت اولیه برگردید. همچنین می توانید برای دست دیگر خود هم این کار را انجام دهید.

 

مچ دست خود را چرخش دهید

برای درمان پارکینسون ابتدا پشت خود را صاف نموده و مچ دستتان را خم کنید. و در حالی که به آرامی نفس می کشید، مچ دست خود را به جهت های متفاوت بچرخانید. این حرکت را می توانید روزانه 10 بار انجام دهید.

 

چرخش برای شانه

پشتتان را صاف کنید و پاها را در مقابل خود قرار دهید و دست ها را بر روی زانو بگذارید. در حالی که دارید آرام نفس می کشید شانه های خود را بر خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و سپس این حرکت را همزمان با جهت عقربه های ساعت هم انجام دهید.

 

حرکت دادن انگشت و کف دست

انگشتان خود را به سمت پایین خم نموده و سعی نمایید که انگشت ها به کف دست برسند.

 

خم و راست کردن انگشت

این حرکت بسیار ساده می باشد، و برای رفع لرزش دستها مفید است. انگشتان خود را ابتدا خم کنید و سپس آنها را کمی بکشید.انجام این حرکت ساده به شدت موثر می باشد.


 
کانال مشاوره طب سنتی و تغذیه:
مشاوره طب سنتی و تغذیه مشاوره تلگرامی

  حدیث مشورت
قبل از قرن حاضر و توسعه علوم، بشر قرن های متمادی با استفاده از گیاهان اقدام به درمان بیماری ها می نمود.
داروهای گیاهی و گیاهان دارویی اگر در مقدار مناسب و به اندازه مصرف شود؛ هیچ ضرری نخواهند داشت اما بهرحال توصیه عطارگرام به شما این است که از مصرف خودسرانه هر نوع دارویی (چه گیاهی و چه شیمیایی) خودداری کرده و حتما با افراد خبره طب سنتی یا پزشک مشورت نمایید؛ بویژه اگر درحال مصرف داروهای شیمیایی هستید، مصرف برخی داروهای گیاهی می تواند تاثیر داروها را بیشتر نماید و همچنین برخی داروهای گیاهی می توانند تاثیر داروهای شیمیایی را خنثی کنند.

نمایش بیشتر
رفع مسئولیت مهم!

لیلا عباسی

اینجانب فارغ التحصیل کارشناسی رشته مترجمی زبان انگلیسی و کاردانی رشته حسابداری می باشم و با توجه به علایق شخصی به امید سالم زیستن و سالم ماندن از سال 1388 مطالعات خودم را در زمینه طب سنتی آغاز کرده ام و اکنون در خدمت تمامی هموطنان عزیزم هستم تا آنها نیز سالم زندگی کنند و سالم بمانند. به امید روزی که همه مردم تن و روحی سالم داشته باشند چرا که لازمه سالم زیستن داشتن تن و روحی سالم است.

نوشته های مشابه

شما هم نظر بدید...

دکمه بازگشت به بالا

Registration

Forgotten Password?

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:

مسدود کننده تبلیغات شناسایی شد

لطفا جهت حمایت از ما، مسدود کننده تبلیغات را غیر فعال کنید. هزینه های تولید محتوای وبسایت از طریق تبلیغات تامین میشود و این ضرری به شما نخواهد زد.