بیماری هادانستنی ها

پیشگیری از سرایت ویروس کرونا COVID-19

راهکار پیشگیری از ویروس کرونا، کووید-19 (covid-19) و آشنایی با علائم ویروس کرونا

لینک کوتاه این مطلب:
https://atargram.ir/?p=4678

 

ویروس کرونا کووید-19 موجب بیماری بسیاری از هموطن‌های ما شده است، این ویروس اولین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد. این ویروس جدیدترین آنها از خانواده ویروس های کرونا است. این ویروس به نام COVID-19 نامگذاری شده است. نسخه های قدیمی تر این ویروس مانند سارس SARS هم در چین و کشورهای دیگر از جمله ایران تا حدودی همه گیر شد. تا انتها با عطار گرام سایت مرجع طب سنتی همراه باشید تا با علائم و راهکار پیشگیری از ویروس کرونا، کووید-19 (covid-19) آشنا شوید.

شاید برای شما مفید باشد:

 

ویروس چیست؟

بدن ما، سایر حیوانات، گیاهان و حتی قارچ ها از سلول ایجاد شده است. در مرکز سلول هسته قرار دارد و در داخل هسته، مولکول های بزرگ و بلندی به نام DNA که عامل انتقال وراثتی هستند، قرار دارند. ویروس ها ساختار سلولی ندارند و فقط شامل عامل وراثتی (RNA) و یک پوشش هستند. در نتیجه به تنهایی نه تنفس می‌کنند نه تغذیه می‌کنند و نه تولید مثل می‌کنند و به این دلیل هیچ علامت حیاتی ندارند. اما با ورود به سلول های بدن میزبان خود، کنترل سلول را به دست می‌گیرند و سلول را وادار به تکثیر ویروس می‌کنند. تا جایی که سلول می‌میرد و ویروس های بسیار زیادی که در سلول ایجاد شده‌اند در بدن پخش می‌شوند.

 

جهت ارتباط با مشاوران عطارگرام کلیک کنید...

ویروس کرونا کووید ۱۹ (COVID-19)

تفاوت عمده ویروس ها با هم در مولکول های RNA و همچنین در ترکیب پوشش خارجی ویروس است. ویروس کرونا، کووید-19 (covid-19) از پوششی از جنس پروتئین برخوردار است که RNA آن را از عوامل محیطی محافظت می‌کند. این ویروس پس از ورود به دستگاه تنفسی و به خصوص ورود به ریه ها به داخل سلول های ریه می‌شود و در آنجا تکثیر می‌شود و موجب تخریب این سلول ها می‌شود. یک ویروس در خارج سلول موجود زنده نیست.  در خارج سلول، ویروس در صورتی که ساختار خود را حفظ کرده باشد می‌تواند بیماری زا باشد. در صورتی که ساختار ویروس آسیب ببیند دیگر نمی‌تواند بیماری زا باشد.

ویروس کرونا، کووید-19 (covid-19)، ویروسی بزرگ و سنگین است. در نتیجه نمی‌تواند در هوا معلق بماند. این ویروس در بیرون بدن مدت طولانی نمی‌تواند بیماری زا بماند. این مدت بستگی به نوع محیط دارد. در صورتی که محیط نسبتا مناسب باشد این ویروس می‌تواند تا بیش از 8 روز در خارج بدن فعال بماند.

 

کووید-19 چه علائمی دارد؟

CDC این علائم را برای ویروس کرونا، کووید-19 (covid-19) اعلام کرده است:

 

ویروس کرونا چگونه سرایت پیدا می‌کند؟

این ویروس معمولا از طریق سرفه، عطسه و تماس با فرد آلوده سرایت پیدا می‌کند. در موارد نادرتر، ویروس کرونا، کووید-19 (covid-19)  ممکن است از طریق لمس سطوح آلوده و سپس لمس دهان، بینی یا چشم منتقل شود، اما این شیو انتقال را شیوه اصلی گسترش بیماری نمی‌دانند.

 

چگونه می‌توان از سرایت این بیماری پیشگیری کرد؟

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) این توصیه‌ها را برای پیشگیری از ویروس کرونا، کووید-19 (covid-19) ارائه می‌دهد:

  • هنگامی که واجد شرایط واکسینه شدن هستید، واکسن بزنید.
  • در صورت توصیه، ماسک بزنید. اگر در حال حاضر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که میزان سرایت کووید-19 در آن بالاست، حتی اگر واکسن زده‌اید، در فضاهای بسته‌ای که افرادی غیر از اعضای خانوارتان در آن حضور دارند، ماسک بزنید. پیشنهاد می‌شود اگر قرار است در جمع افراد زیادی باشید، در فضاهای باز نیز ماسک بزنید.
  • فاصله اجتماعی (حفظ فاصله شش فوت (دو متر) از دیگران) را رعایت کنید.
  • از حضور در محیط‌های شلوغ و فضاهایی که تهویه ضعیفی دارد، اجتناب کنید.
  • دست‌های خود را بشویید یا آن‌ها را مرتبا با ژل حاوی الکل ضدعفونی کنید.
  • هنگام سرفه کردن، قسمت داخل آرنجتان را جلوی دهان و بینی خود بگیرید.
  • سطوح پرکاربرد را تمیز و ضدعفونی کنید.
  • سلامت خود را هر روز تحت نظر بگیرید. اگر علائمی دارید که نگرانی ابتلا به ویروس کرونا، کووید-19 (covid-19) را در شما ایجاد کرده است، در خانه بمانید، مگر برای انجام تست کرونا.

 
کانال مشاوره طب سنتی و تغذیه:
مشاوره طب سنتی و تغذیه مشاوره تلگرامی

  حدیث مشورت
قبل از قرن حاضر و توسعه علوم، بشر قرن های متمادی با استفاده از گیاهان اقدام به درمان بیماری ها می نمود.
داروهای گیاهی و گیاهان دارویی اگر در مقدار مناسب و به اندازه مصرف شود؛ هیچ ضرری نخواهند داشت اما بهرحال توصیه عطارگرام به شما این است که از مصرف خودسرانه هر نوع دارویی (چه گیاهی و چه شیمیایی) خودداری کرده و حتما با افراد خبره طب سنتی یا پزشک مشورت نمایید؛ بویژه اگر درحال مصرف داروهای شیمیایی هستید، مصرف برخی داروهای گیاهی می تواند تاثیر داروها را بیشتر نماید و همچنین برخی داروهای گیاهی می توانند تاثیر داروهای شیمیایی را خنثی کنند.

نمایش بیشتر
رفع مسئولیت مهم!

نوشته های مشابه

شما هم نظر بدید...

دکمه بازگشت به بالا

Registration

Forgotten Password?

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:

مسدود کننده تبلیغات شناسایی شد

لطفا جهت حمایت از ما، مسدود کننده تبلیغات را غیر فعال کنید. هزینه های تولید محتوای وبسایت از طریق تبلیغات تامین میشود و این ضرری به شما نخواهد زد.