دانستنی هامشکلات قلبی و عروقی

علت و علائم گرفتگی عروق قلب

گرفتگی عروق قلبی زمانی رخ می‌دهد که رگ های خونی حاوی اکسیژن و مواد مغذی که از قلب به سمت دیگر شریان های خونی در جریان هستند ضخیم و سفت شوند.

لینک کوتاه این مطلب:
https://atargram.ir/?p=4330

 

گرفتگی عروق قلبی زمانی رخ می‌دهد که رگ های خونی حاوی اکسیژن و مواد مغذی که از قلب به سمت دیگر شریان های خونی در جریان هستند ضخیم و سفت شوند. این اتفاق شاهد محدود شدن جریان خون به ارگان ها و بافت های مختلف بدن می‌شویم. تصلب شرایین یک نوع خاص از همین مشکلات است اما ممکن این نام ها گاهی اوقات به جای هم استفاده شوند. گرفتگی قلب علت و علائم مختلفی دارد پس تا انتها با عطار گرام سایت مرجع طب سنتی همراه باشید تا با تصلب شرایین و علت و علائم گرفتگی عروق قلبی بیشتر آشنا شوید.

 

گرفتگی عروق قلبی یعنی چی؟

شریان های خونی سالم بدن انعطاف پذیر بوده و خاصیت ارتجاعی خوبی دارند اما با گذر زمان دیواره های آن ها سخت شده و مشکل سفتی شریان ها ایجاد می‌شود.

مواد انباشته شده ممکن است متلاشی و نتیجتا، لخته‌های خونی شکل می‌گیرند. با این که گرفتگی عروق قلبی به طور معمول به عنوان یک بیماری قلبی در نظر گرفته می‌شود، ممکن است شریان های خونی را در هر ناحیه ای دچار مشکل کند. تصلب شرایین را می‌توان درمان و همچنین از آن پیشگیری کرد.

تصلب شرایین مربوط به انباشته شدن چربی‌ها، کلسترول یا دیگر مواد در داخل و روی دیواره شریان‌های قلبی است که در نتیجه این اتفاق شاهد محدود شدن جریان خون هستیم. مواد انباشته ممکن است متلاشی و در نتیجه، لخته‌های خونی شکل می‌گیرند. با این که گرفتگی عروق قلبی به طور معمول به عنوان یک بیماری قلبی در نظر گرفته می‌شود، ممکن است شریان‌های خونی را در هر ناحیه‌ای دچار مشکل کند.

جهت ارتباط با مشاوران عطارگرام کلیک کنید...

 

علائم گرفتگی رگ قلب چیست؟

گرفتگی رگ به مرور و آرام آرام شکل می‌گیرد. گرفتگی عروق قلبی خفیف معمولا علائم خاصی همراه خود ندارد. معمولا تا زمانی که شریان خونی بسیار تنگ و بسته‌نشود علائمی را متوجه نخواهید شد. پس از بسته‌شدن شریان‌ها، جریان خون کافی به سمت بافت و ارگان های بدن وجود نخواهد داشت. گاهی اوقات یک لخته خون می‌تواند به شکل کامل جریان خون را مسدود کند و یا از دیواره شریان خونی جدا و منجر به حمله قلبی یا سکته شود.

 

علت گرفتگی عروق قلبی

گاها گرفتگی عروق از دوران کودکی یا جوانی شروع می‌شود اما شخص اطلاع ندارد. اما چرا این اتفاق می‌افتد؟ پاسخ اینست، آسیب به دیواره داخلی شریان. پس از آسیب که ممکن است بر اثر عواملی هم چون:

 

ریسک گرفتگی عروق برای سلامتی فرد

اگر مشکل تصلب شرایین بدتر شود، ممکن است مشکلات جدی و خاصی از قبیل بیماری گرفتگی قلبی عروقی به سراغ فرد بیایند. معمولا تا ایجاد شدن این دسته از بیماری‌های قلبی، علائم خاصی را تجربه نخواهید کرد.

 

چه کسی در خطر تصلب شرایین قرار دارد؟

هنوز علت و نحوه مسدود شدن شریان‌های خونی و گرفتگی قلب مشخص نیست. یعنی عملکرد بیماری واضح است، اما چرا در نواحی مختلف بدن، توده‌های چربی، کلسترول و مواد درگیر در جداره عروق رسوب می‌کنند و به مرور زمان رگ را مسدود می‌کنند، پرسشی است که هنوز تحقیقات جواب قطعی به آن نداده اند.

گرفتگی رگ قلب ممکن است برای هر کسی به وجود بیاید. با این حال تحقیقات مختلف طب سنتی نشان می‌دهد، موارد زیر می‌توانند ریسک بروز تصلب شرایین را بالا ببرند:

سلامتی قلب


 
کانال مشاوره طب سنتی و تغذیه:
مشاوره طب سنتی و تغذیه مشاوره تلگرامی

  حدیث مشورت
قبل از قرن حاضر و توسعه علوم، بشر قرن های متمادی با استفاده از گیاهان اقدام به درمان بیماری ها می نمود.
داروهای گیاهی و گیاهان دارویی اگر در مقدار مناسب و به اندازه مصرف شود؛ هیچ ضرری نخواهند داشت اما بهرحال توصیه عطارگرام به شما این است که از مصرف خودسرانه هر نوع دارویی (چه گیاهی و چه شیمیایی) خودداری کرده و حتما با افراد خبره طب سنتی یا پزشک مشورت نمایید؛ بویژه اگر درحال مصرف داروهای شیمیایی هستید، مصرف برخی داروهای گیاهی می تواند تاثیر داروها را بیشتر نماید و همچنین برخی داروهای گیاهی می توانند تاثیر داروهای شیمیایی را خنثی کنند.

نمایش بیشتر
رفع مسئولیت مهم!

نوشته های مشابه

شما هم نظر بدید...

دکمه بازگشت به بالا

Registration

Forgotten Password?

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:

مسدود کننده تبلیغات شناسایی شد

لطفا جهت حمایت از ما، مسدود کننده تبلیغات را غیر فعال کنید. هزینه های تولید محتوای وبسایت از طریق تبلیغات تامین میشود و این ضرری به شما نخواهد زد.